Haloterapia

Kreslá na oddych v soľnej jaskyni v Rimavskej Sobote

Haloterapia je proces, pri ktorom dochádza k vdychovaniu mikročastíc soli a jej prenikaniu do rôznych častí dýchacieho traktu. Vdychovaný aerosól soli následne ničí mikróby tým, že vysušuje mikrobiálne bunky patogénnych mikroorganizmov a telo sa ich potom zbavuje formou uvoľňovaných hlienov. Tento jav hodnotia lekári a odborníci ako účinný samočistiaci proces organizmu. Soľ súčasne znižuje hustotu hlienov, má zvlhčovacie vlastnosti, na základe čoho návštevníci udávajú aj subjektívne zlepšenie stavu

Priamym dôsledkom tohto čistiaceho procesu organizmu je ústup zápalov v dýchacom trakte ako aj v celom organizme a výrazná podpora imunitného systému. Výsledky sú pozorovateľné aj pri deťoch s astmou, ktoré pokojne prespia celú noc bez kašľa.  Haloterapia je podpornou metódou pri liečbe všetkých ochorení sprevádzaných sťaženým dýchaním a zhoršením kvality pokožky – neurózy a stavu vyčerpanosti, stresu, chronického ochorenia priedušiek a pľúc, zápalov horných a dolných dýchacích ciest, fajčiarskeho kašľa, astmy, rôznych prejavov alergií, kožných problémov, oslabeného imunitného systému, srdcovo-cievnych ochorení, ako aj prevencia proti sezónnym ochoreniam. Táto terapia sa považuje za účinnú liečbu bez použitia liekovprírodná neinvazívna liečebná metóda.

Soľné jaskyne sú určené pre každého, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie. Je tu mikroklíma s obsahom základných stopových prvkov potrebných pre organizmus, porovnateľná so vzduchom pri mori.

Za 45 minút „nadýchate“ do tela toľko iónov, ako počas 2-3 dňového pobytu pri mori. Preto návšteva soľnej jaskyne je vhodná pre tých, čo nemajú čas, respektíve možnosť ísť k moru. Je určená tým, ktorí potrebujú podporiť svoje zdravie, resp. zmierniť prejavy niektorých ochorení.

Nie sú známe žiadne obmedzenia možnosti pobytu v soľnej jaskyni pre deti, tehotné ženy, starších či zdravotne ťažko postihnutých ľudí. Jediným problémom môžu byť ľudia so zvýšenou činnosťou štítnej žľazy a akútnymi zápalmiBlahodárne účinky soľnej jaskyne sú pozorovateľné aj v procesoch omladzovania pleti. Aj bohyňa a kráľovná krásy Kleopatra, pred niekoľkými storočiami, využívala účinky morskej a kamennej soli pre omladenie a udržanie krásy. V dnešnej dobe sa veľa kozmetických prípravkov vyrába so zložkami morskej soli.

Recepcia soľná jaskyňa Rimavská Sobota