Naša jaskyňa

Polohovateľné kreslá v soľnej jaskyni

Naša jaskyňa je vybudovaná výlučne z prírodného materiálu patentovanou technológiou – z rôznych druhov kamennej a morskej soli. Pri jej stavaní nebolo použité žiadne lepidlo ani chemické látky. Soľná jaskyňa vytvára jedinečnú mikroklímu, ktorá vzniká prúdením vzduchu. Ten sa pretláča cez steny z kvádrov morskej soli Mŕtveho mora a počas tohto procesu sa uvoľňujú do ovzdušia cenné prvky jódu, zinku, magnézia, selénu, brómu či vápnika. Mikročastice soli pôsobia na našu pokožku, sliznice a zabezpečujú podporu bunkovej imunity.

Vynikajúce liečivé účinky soli sú známe už niekoľko stáročí. Kráľovná Kleopatra používala prípravky s obsahom morskej a kamennej soli, aby si udržala svoju krásu a mladosť. Podľa starých legiend – Afrodita bohyňa krásy povstala z morských vĺn. 

Relaxačné posedenie v nezvyklej atmosfére soľnej jaskyne sa vyrovná pobytu pri mori v čase po búrke, kedy je ovzdušie v prímorskej oblasti nasýtené veľkým množstvom jódu. Pri pobyte vám prítmie vo forme farebných svetiel, relaxačná hudba, šum mora, zvuk tečúcej vody v umelo vytvorených vodopádoch či slané prostredie navodí pocit príjemného oddychu

V jaskyni je stála teplota 19-20 °C. V prípade chladu môžete použiť deky, ktoré sa nachádzajú na každom ležadle. Nachádzajú sa tu hračky (autíčka, lopatky, vedierka,…), ktoré môžu zabaviť vaše deti, kým si vy oddýchnete. Na stenách jaskyne môžete vidieť vodopády, v ktorých cirkuluje vysokokoncentrovaná slaná voda. Po každom vstupe je soľná jaskyňa dezinfikovaná germicídnou lampou, vďaka ktorej je zabezpečené zničenie prípadných mikroorganizmov v priestore. Samotná soľ ničí mikróby v ovzduší. Toto prostredie je vhodné aj pre alergikov, pretože vďaka týmto procesom je jaskyňa takmer úplne bez alergénov.

Mikroklíma zariadenia pomáha pri liečení mnohých chorôb

Dýchacie problémy – pomáha pacientom pri vykašliavaní hlienov, pri nádche, ale aj pri chronických ochoreniach ako je astma, zápaly hrdla, hrtanu, dutín, priedušiek a pľúc. Pomáha pri alergiách rôzneho druhu.  

Srdcovo-cievne problémy – pomáha pri liečbe srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku, ischémii a podporuje rekonvalescenciu poinfarktových stavov.

Kožné problémy – pomáha pri liečbe kožných ochorení, psoriázy, dermatitídy. Zlepšuje obrannú funkciu pokožky. 

Okrem týchto najčastejších ochorení má pobyt v soľnej jaskyni priaznivé účinky pri pacientoch s nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy, zníženou činnosťou vegetatívneho nervového systému, reumatologických a tráviacich ochoreniach, poruchách imunitného systému. Posilnením imunity zabezpečuje prevenciu proti chrípke. Pomáha pri strese, vyčerpanosti, neurózach, depresiách, ale aj pri nadváhe nakoľko podporuje lepšie spaľovanie tukov. Pozitívny vplyv na organizmus má pri pooperačných stavoch. Jód, vďaka svojim vazodilatačným účinkom, pomáha zmierňovať bolesti, zlepšuje prekrvenie orgánov a látkovú výmenu. Má významný baktériocídny účinok.Návšteva soľnej jaskyne sa neodporúča ľuďom so zvýšenou činnosťou štítnej žľazy a ani pri akútnych zápaloch. Pobyt sa odporúča po prekonaní ťažkých zápalov ako podporná liečba.

Hračky pre deti v soľnej jaskyni